raspberry-pi-logo-HD

بردهای Raspberry Pi

اگه شما هم یکم در مورد تکنولوژی های روز کنجکاو باشید حتما در بین این کنجکاوی ها با اسم رزبری پای یا Raspberry Pi برخورد کردید. رزبری پای در واقع بردهای کوچکی هستند که قابلیت نصب یک سیستم عامل ( به صورت پیش فرض Raspbian ) دارند. این برد ها به اندازه یک کارت اعتباری بوده و قابلیت تبدیل بر هر چیزی که فک کنید رو دارند از رابط اتصال گوشی به تلویزیون، استفاده به عنوان حسگرهای مختلف از قبیل شتاب سنج، شدت نور و .. ، استفاده ساده به عنوان رابط صفحه کلید و موس و خیلی چیزهای دیگه.

addtod

این برد ها به علت هزینه بسیار پایینی که دارند مورد توجه بسیاری افراد از قبیل مدارس برای آموزش دانش‎‌آموزان یا شرکت های فناوری اطلاعات برای تولید محصولات جدید هستند اما این برد ها از کجا آمودند و هدف اصلی اونها چی بوده ؟
این بردها در واقع توسط بنیاد خیریه رزبری پای در کشور انگلستان و با هدف آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزش با دانش‌های کامپیوتری ساخته شده است که البته به علت کاربردهای بسیاری که این برد کوچک در اختیار کاربر قرار میدهد شرکت های نرم‌افزاری زیادی جهت تولید پروژه ها و محصولات کوچک و بزرگ از ان‌ها استفاده میکنند چرا که این برد ها قابلیت اتصال به قطعات الکترونیکی و تبادل اطلاعات با آنها را دارد.

little_pi

یکی از بهترین ویژگی های رزبری پشتیبانی از زبان قدرتمند پایتون هست که همین قابلیت باعث شده تا شما بتونید تقریبا هر کاری که فکرش رو میکنید با این بردهای کوچیک و کار راه‌انداز انجام بدید. تا کنون سه نسخه از این برد ها با عناوین Raspberry Pi 3 و Raspberry Pi 2 و Raspberry Pi 1 منتشر شده‌اند که در برخی کشور ها برد های سری اول به علت هزینه بسیار پاینی که دارند بر روی برخی مجلات تکنولوژی و کامپیوتر به صورت رایگان عرضه می‌شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *